Microsoft dokončuje Windows 10 Anniversary Update

Build 14393 operačního systému Microsoftu bude „uvolněn do výroby“, aby mohl být 2. 8. oficiálně vypuštěn mezi uživatele.

Microsoft dokončuje Windows 10 Anniversary UpdateWindows 10 Build 14393 byl minulý týden uvolněn pro účastníky Windows Insider preview programu. První vlna šla 18. 7. těm, kteří zvolili „rychlejší“ kolo a o dva dny později ji získali uživatelé v „pomalejším“ kole. Do 2. 8. se ještě může objevit několik záplat.

Sekvence „rychlého“ a „pomalého“ kola testování v několika dnech bývala jedním z posledních kroků před vydáním předchozích verzí Windows 10 a napovídá, že kód byl dokončen. Ve fázi vývoje se jinak jednotlivá vydání dostávají k uživatelům v podstatně delších intervalech.

Některé milníky, které v minulosti signalizovaly dokončení, se objevily teď v červenci, ne však všechny.

Jak se dalo očekávat, finální build dalšího upgradu, který Microsoft označuje jako „Anniversary Update“, se objevil po každoměsíčním „záplatovém úterý“. Tento měsíc padla distribuce bezpečnostních oprav na 12. 7., tedy přibližně týden předtím, než se build 14393 dostal k prvním testerům.

Na druhou stranu Microsoft nepozastavil distribuci sestavení systému v programu Insider. Loni to společnost udělala k 13. 7., dva dny před jmenováním buildu 10240 release candidatem pro uvedení na trh.

Když Microsoft dosáhne před-startovací fáze Windows, již nepoužívá pojem „release candidate“ (RC) nebo „release to manufacturing“ (RTM). Společnost naznačila, že tato označení nemají v modelu průběžného vývoje a upgradů žádnou váhu.

Jenže bez adekvátních alternativ zůstává RTM použitelnou zkratkou pro označené fáze před oficiálním zahájením distribuce, přestože je upgrade rozesílán přímo uživatelům a ne výrobcům nosičů či PC.

Připomínáme, že možnost bezplatného upgradu Windows 10 končí tento týden v pátek 29. 7. Znamená to, že uživatelé s Windows 7 a 8.1, kteří chtějí nový Anniversary Update (zdarma), musí nejprve aktualizovat na dosavadní verzi Win 10.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře