Microsoft dokončil akvizici Nokie

Stephen Elop, bývalý CEO Nokie, bude z pozice výkonného víceprezidenta Microsoftu dohlížet na celou divizi zařízení.

Microsoft dokončil akvizici NokieMicrosoft oznámil definitivní dokončení akvizice divize zařízení a služeb společnosti Nokia, kterou oznámil loni v záři. Tuto akvizici schválili akcionáři společnosti Nokia i vládní regulační úřady po celém světě. Dokončení akvizice je prvním krokem při spojování těchto dvou organizací do jednoho celku.

Dnes do naší rodiny vítáme divizi zařízení a služeb společnosti Nokia. Schopnosti a aktiva v oblasti mobilních zařízení, které si s sebou přinese, naši transformaci urychlí,“ uvedl Satya Nadella, generální ředitel společnosti Microsoft.

Společně s našimi partnery se budeme i nadále soustředit na rychlejší přísun inovací, kde na prvním místě stojí současně mobilní zařízení i cloud,“ dodal.

Stephen Elop , bývalý prezident a generální ředitel společnosti Nokia bude nově působit ve funkci výkonného viceprezidenta Microsoftu pro oblast zařízení. Jeho úkolem bude dohled na rozšířenou divizi zařízení, jejíž součástí jsou chytré telefony a tablety Lumia, mobilní telefony Nokia, herní konzole Xbox, tablety Surface, produkty a příslušenství s dotykovou technologií Perceptive Pixel (PPI).

Microsoft uvedl, že bude respektovat veškeré záruky poskytnuté stávajícím zákazníkům společnosti Nokia na stávající zařízení.

Zdroj: Microsoft

Úvodní foto: Nokia

Komentáře