Microsoft dočasně pozastavil program Insider, chystá přechod na novou platformu

Platforma UUP přinese úsporu času a objemu dat při stahování nových aktualizací Windows 10 a usnadní život uživatelům mobilní verze systému. Účastníci programu Insider ji budou moci vyzkoušet v dohledné době, k běžným uživatelům se dostane v rámci první velké aktualizace v roce 2017.

Microsoft dočasně pozastavil program Insider, chystá přechod na novou platformuMicrosoft oznámil krátkodobé pozastavení programu Windows Insider, který umožňuje zájemcům testovat vlastnosti nadcházejících aktualizací Windows 10. Důvodem je přesun programu pod novou platformu UUP (Unified Update Platform) a údajné zrychlení celého procesu aktualizací.

Čím to? Díky UUP se nebude stahovat kompletní verze systému, ale pouze příslušné úseky kódu, ve kterých došlo ke změnám. Microsoft uvádí, že tento postup přinese 35% úsporu z hlediska stahovaných dat, což ulehčí jak uživatelům, tak datacentrům společnosti.

Tyto konkretizované aktualizace (Microsoft je nazývá delta updates) jsou asi největší novinkou, kterou platforma UPP přinese, ale nejsou jedinou. Platforma zjednoduší také proces, kterým se zjišťuje, jaké aktualizace potřebuje konkrétní zařízení.

Zařízení v rámci UUP zašle dotaz do datacentra, které samo vyhodnotí, vybere a odešle konkrétní aktualizace k instalaci. Vzhledem k tomu, že naprostá většina celého procesu proběhne na straně serveru, se uleví procesoru a baterii, což ocení zejména majitelé mobilních zařízení.

UUP také umožní majitelům telefonů s Windows 10, aby mohli rovnou přejít na nejnovější verzi systému. Dříve totiž musel uživatel průběžně instalovat všechny aktualizace, aby bylo možné přejít na nejnovější build, zatímco to systém dokáže automaticky.

Platforma UUP bude zatím dostupná pouze v rámci programu Insider. Běžní uživatelé na ni přijdou až v rámci první velké aktualizace Windows 10 (tzv. Creators Update) v roce 2017.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře