Microsoft dál proniká do světa 5G, kupuje Metaswitch Networks

Po březnovém převzetí společnosti Affirmed Networks přichází další akvizice firmy, která se zaměřuje na virtualizovnané sítě. Microsoft chce technologie obou společností začlenit do svého řešení Azure.

Microsoft dál proniká do světa 5G, kupuje Metaswitch NetworksSpolečnost Microsoft podepsala smlouvu na převzetí společnosti Metaswitch Networks, jež vyvíjí řešení v oblasti virtualizovaných sítí a hlasových, datových a komunikačních služeb. Nová akvizice posílí plány Microsoftu pro sítě nové generace.

Nejde o první firmu, kterou technologický gigant koupil s cílem integrovat do svého řešení Azure. V březnu získal start-up Affirmed Networks, který se specializuje na virtualizovaná síťová řešení pro telekomunikační operátory.

Britský Metaswitch vyvíjí kritický síťový software, produkty a řešení pro více než tisícovku poskytovatelů komunikačních služeb a síťových zařízení. Jeho podnikání by tak mělo rozšířit nabídku produktů Microsoftu pro telekomunikační průmysl.

Stejně jako řešení Affirmed Networks budou i technologie Metaswitche začleněny do platformy Azure tak, aby vytvořila efektivní a udržitelný ekosystém.

Konvergence cloudových a komunikačních sítí představuje pro Microsoft jedinečnou příležitost poskytovat služby operátorům po celém světě,“ uvedl Yousef Khalidi, viceprezident Microsoft Azure Networking.

Díky investicím do řešení Azure budeme moci prohloubit možnosti naší hyperškálovatelné cloudové infrastruktury pomocí specializovaného softwaru potřebného ke spuštění virtualizovaných komunikačních funkcí, aplikací a sítí,“ doplnil.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře