Microsoft chce Vánoce ve znamení smíšené reality, výrobci chystají headsety

Nový koncept propojení virtuální reality a prostředí systému Windows 10 zamíří na trh během druhého pololetí 2017. Vlastní modely headsetů letos téměř určitě uvedou HP, Lenovo a Acer. Dell a Asus rovněž vyvíjejí vlastní soupravy, ale zatím nepotvrdily datum vydání.

Microsoft chce Vánoce ve znamení smíšené reality, výrobci chystají headsetyMicrosoft a jeho OEM partneři mají „nabito“ na letošní Vánoce. Ve čtvrtém kvartálu se na trhu objeví headsety pro Windows Mixed Reality, nový koncept propojující virtuální realitu a ekosystém operačního systému Windows 10.

Tato „smíšená realita“ není zaměřena výhradně na hry (ale na druhou stranu je rozhodně nevylučuje), nýbrž má poskytnout širší uživatelskou zkušenost s ovládáním počítače prostřednictvím virtuálního prostředí bez potřeby myši a klávesnice.

Výrobci jako HP, Lenovo a Acer již uvedli, že své produkty uvedou na trh v posledním kvartálu, Dell potvrdil, že pracuje na vlastním headsetu, ale odmítl specifikovat, kdy jej začne expedovat.

Ceny nových zařízení mají začínat na 299 dolarech, což bude například cena modelu od Aceru (na fotografii). Ten nabídne LCD displej s rozlišením 1440 x 1440 px a 90Hz obnovovací frekvencí pro každé oko, rozhraní HDMI 2.0 a USB 3.0 v jednom kabelu a mikrofon.

Headsety nebudou samostatné (jako například Microsoft Hololens) a bude potřeba je připojit k PC s Windows 10. Minimálním požadavkem bude procesory Intel Core i5 poslední generace, výhodou pak samostatná grafická karta.

Zatím není jasné, jak to bude vypadat s podporou nejnovějších procesorů od AMD, byť Microsoft dříve uvedl, že tyto procesory podporovány budou. Stejně tak není úplně jasné, zda budou displeje kompatibilní s počítači běžícími na čipech od Qualcommu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře