Microsoft Azure začne nabízet řešení od Red Hatu

Partnerství Microsoftu a Red Hatu přinese do platformy Microsoft Azure distribuci Red Hat Enterprise Linux. Konečně, dodávají analytici.

Microsoft Azure začne nabízet řešení od Red HatuSpolečnosti Microsoft a Red Hat oznámily uzavření nového partnerství, jehož výsledkem bude dostupnost Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) na cloudové platformě Microsoft Azure. Ke zpřístupnění má dojít během několika týdnů.

Zákazníci Azure budou nově moci využívat řadu řešení, například platformu jako službu OpenShift, úložiště Gluster Storage , aplikační platformu Jboss Enterprise Application Platform a řadu dalších. Vývojáři budou mít skrze nabídku Red Hatu přístup k technologiím postaveným na .NET.

Obě společnosti budoou nabízet jednotnou správu pracovních zátěží napříč hybridními cloudy. O podporu podnikových zákazníků se pak bude starat nový tým složený ze zaměstnanců Red Hatu a Microsoftu, kteří budou společně působit na jednom místě.

Napršelo a uschlo

Přestože platforma Azure již delší dobu nabízí různé distribuce Linuxu, Red Hat mezi nimi nápadně scházel. Analytici a komentátoři proto oznámení partnerství nebrali s nadšením a spíše trousili poznámky ve smyslu, že už bylo načase.

Když jsem o tom slyšel, doufal jsem, že oznámení ponese titulek Napršelo a uschlo. Myslel jsem si, že se to nikdy nestane, ale nakonec je to tady,“ nechal se například slyšet Gary Chen, ředitel výzkumu v IDC.

Microsoft to měl udělat před osmnácti měsíci,“ přidal se Elias Khnaser, ředitel výzkumu v Gartneru. Dodal však, že partnerství je rozhodně dobrou zprávou a důkazem, že je Microsoft „schopný se povznést nad konkurenční boj a být otevřený, především co se týče Azure.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft, Red Hat

Komentáře