Microsoft Awards 2014: Nejlepší projekty vyhlášeny

Přinášíme přehled nejzajímavějších IT projektů uskutečněných v roce 2013 certifikovanými partnery společnosti Microsoft v České republice.

Microsoft Awards 2014: Nejlepší projekty vyhlášenyV šestnáctém ročníku soutěže Microsoft Awards se v 11 kategoriích sešlo téměř sto řešení od 41 českých společností. Letos byly poprvé vypsány i dvě kategorie pro malé a střední firmy. Soutěž je určena pro registrované resellery, kteří vyvíjejí řešení a aplikace na platformě Microsoft a využívají nové technologie.

Výherci vyhlášení 10. 4. 2014 získali volnou vstupenku na celosvětové setkání partnerů Microsoft Worldwide Partner Conference 2014 ve Washingtonu, USA nebo 25 000 Kč pro účely školení nebo certifikace pro produkty Microsoft, úhrady poplatků týkajících se programu Microsoft Partner Network či financování marketingových aktivit na podporu propagace vítězného projektu.

Cenu generální ředitelky za inovativní přístup a společenskou odpovědnost získala Dynamica za úpravu komunikačního centra Magistrátu města Hradec Králové. Řešení na MS SharePoint zpřístupnilo ovládání operátorkám se zrakovým hendikepem.

V kategorii Podniková spolupráce, projektové řízení a podnikové sociální sítě zvítězil AutoCont CZ se zavedením podpory řízení projektového portfolia ve společnosti ČSOB v jednom centrálním nástroji.

Ocenění Komunikace a telefonie získalo KPCS CZ za inovaci hlasových a videokonferenčních služeb ve společnosti Orco Property Group. Řešení je postaveno nad platformou Microsoft Lync.

Z přihlášených řešení využívajících mobilní platformu Windows zvítězilo LimiGo SFA společnosti Trilimi, které nasadilo Nestlé Česko s cílem zvýšit efektivitu obchodního týmu. Tablety s Windows 8 zákazník integroval do portfolia ostatních nástrojů Microsoft.

Cenu za Inovativní řešení na platformě Microsoft Dynamics CRM získala Navertica za Renocar CRM Solution. Specializované oborové řešení pro prodejce automobilů pokrývá specifické požadavky pro prodej vozidel i správu obchodních procesů a vozového parku.

Nejlepší Inovativní ERP řešení na platformě Microsoft Dynamics dodalo WBI Systems, když nasadilo podnikový IS, BI nástroje a portálové řešení pro kompletní řízení kolekcí, skladového hospodářství, zásobování, financí a podpůrných procesů ve skupině Alpine Pro.

V kategorii Řešení moderního datacentra zvítězilo KPCS CZ díky realizaci komplexní serverové infrastruktury na Windows Server 2012 pro provoz multipartnerského bonusového systému iBod společnosti MR. Red.

Vítězem kategorie Řešení v oblasti databází a business intelligence se stala Adastra s projektem konsolidace korporátního reportingu CME a realizace podpůrných datových skladů v dceřiných firmách.

Za nejlepší Projekt migrace na moderní verzi Windows byla zvolena pilotní implementace Windows 8 ve společnosti Eurovia, kterou dodal Mainstream Technologies.

Ocenění za Řešení využívající Windows Azure služby získal Ness Czech díky projektu věstníku veřejných zakázek, který zprostředkovává informace o nových zakázkách a umožňuje jejich veřejnoprávní kontrolu.

V kategorii Inovativní projekt v oblasti středních a malých firem do 75 PC zvítězilo NWT s migrací elektronické pošty ze Small Business Server 2011 na Office 365 a plnohodnotný Exchange ve firmě Hydraulics.

Za vítězný Cloudový projekt Office 365 podporující růst a efektivitu velké organizace byla zvolena migrace služeb elektronické pošty do cloudu Office 365 v RWE Česká republika, kterou zajistily společnosti DNS a Mainstream Technologies.

Cenu za Cloudový projekt Office 365 podporující růst a efektivitu malé nebo střední organizace získalo KPCS CZ díky migraci poštovních schránek společnosti LMC z Lotus Domino do Office 365.

Microsoft Awards 2014

Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře