Microsoft akvíruje Acompli, zlepší Outlook pro iOS, Android

Mobilní e-mailový klient od Acompli by mohl pohánět služby Office Outlook na iPhonech a smartphonech s Androidem.

Microsoft akvíruje Acompli, zlepší Outlook pro iOS, AndroidMicrosoft akvíroval Acompli, což je startup poskytující software pro organizaci e-mailů na mobilních zařízeních. Mohl by tím vylepšit funkcionality mailu Office na ne-Windows platformách.

Našim cílem je poskytnout fantastické aplikace napříč platformami, které podporují řadu e-mailových služeb, které lidé dnes používají, a pomoci jim dosáhnout více,napsal na blog Rajesh Jha, korporátní viceprezident pro Outlook a Office 365 v Microsoftu.

Microsoft se v minulých letech snažil rozšířit software a služby Office tak, aby mohly být používány i na zařízeních s jiným OS než Windows. Společnost vydala Office apps pro iPad a iPhone a pracuje na verzi pro Android.

Acompli založené v roce 2013 vyvíjí mobilní klienty pro iPhone a Android. Umožňuje vyřešit řadu základních úloh v e-mailu bez potřeby použít desktopový klient.

Bezplatná aplikace Acompli nabízí bohaté funkce jako schopnost zobrazit kalendář i e-mail vedle sebe na jedné obrazovce a navrhnout změnu schůzky nebo poslat zprávu v případě zpoždění.

Podmínky akvizice nebyly zveřejněny, i když web Re/Code uvedl, že hodnota nákupu činila přes 200 milionů dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Acompli

Komentáře