Microsoft a Skype se stěhují do nové budovy BB Centra na Budějovické

Česká pobočka společnosti Microsoft a její pražská vývojová divize Skype se stěhují do nové kanceláře uzpůsobené pro „svět práce odkudkoli“. Více než 500 pracovníků obsadí téměř pět pater budovy Delta v areálu BB Centra na Budějovické.

Microsoft a Skype se stěhují do nové budovy BB Centra na BudějovickéMicrosoft se od 5. října stěhuje na novou adresu. Zůstává ve Vyskočilově ulici, ale přesouvá se do budovy delta v rámci BB Centra (Vyskočilova 1561/ 4a, Praha 4).

Nové prostory mají podporovat Microsoftem podporovanou koncepci práce odkudkoliv. „Vytvořili jsme moderní a inspirativní místo, které je výjimečné účelným a inovativním pojetím prostoru a odpovídá stylu práce v digitálním věku,“ uvedla v oznámení Biljana Weber, generální ředitelka společnosti Microsoft Česká republika.

Pohled na propojené huby, které jsou hlavním spojovacím prvkem nové kancelářeMicrosoft potřeboval i větší prostory pro český Skype, který se v uplynulých třech letech rozrostl ze 40 na více než 250 zaměstnanců.

„To z nás činí největší vývojářskou pobočku Skype v Evropě. Velmi proto vítáme otevření nové kanceláře,“dodal Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika.

Spojovacím prvkem čtyř pracovních pater jsou tzv. huby, co-workingové prostory určené pro setkávání, spolupráci, týmové aktivity i odpočinek. Každý hub má jiné téma, které měli vybírat sami zaměstnanci, a liší se designovými i funkčními prvky.

Huby jsou propojené otevřeným schodištěm, které má usnadňovat komunikaci a sdílení mezi týmy. Na huby navazují variabilní pracovní prostory určené pro různé druhy individuální činnosti, práci v týmech, schůzky i neplánovaná setkání, uvádí Microsoft.

Přízemí a část 8. patra tvoří zákaznická zóna, jejíž součástí je konferenční sál se 150 místy, přilehlá galerie s různorodými prostory pro setkání, jakož i ukázky aplikace moderních technologií. Příkladem je obývací pokoj vybavený interaktivními domácími technologiemi a aplikacemi pro zábavu i práci.

Návrh interiéru připravilo designové studio S.H.S architekti.

Zdroj: Microsoft
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře