Microsoft a SAP rozšiřují své partnerství a vzájemně integrují řešení

Obě společnosti založí své interní operace na kombinaci řešení S/4HANA a cloudové platformy Microsoft Azure. Zákazníky zase chtějí potěšit spojením řešení SAP HANA Enterprise Cloud a platformy Azure.

Microsoft a SAP rozšiřují své partnerství a vzájemně integrují řešeníSpolečnosti Microsoft a SAP si přichystaly dvě společná oznámení. Tím prvním a pro zákazníky zřejmě důležitějším je integrace řešení SAP HANA Enteprise Cloud do platformy Microsoft Azure, tím druhým je výměna řešení pro interní účely.

Microsoft dodá platformu Azure, SAP zase řešení S/4HANA a obě společnosti na jejich spojení postaví své interní operace. Výkonný ředitel SAP Bill McDermott uvedl, že tento krok posune dlouhodobé partnerství výrobců „na novou úroveň“

Tím však změny nekončí. Microsoft chce propojit S/4HANA s umělou inteligencí Azure AI a analytickými nástroji pro dosažení efektivnějšího finančního reportingu, zatímco SAP přesune na platformu Azure „více než tucet“ kritických systémů.

Pokud jde o zákazníky, oba výrobci mají za to, že spojení SAP HANA Enterprise Cloud a platformy Azure přinese klientům výhodu v podobě rozsáhlého know-how SAPu kombinovaného s globálním cloudovým pokrytím a širokou nabídkou dalších služeb.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře