Microsoft a Oracle spojují síly proti Amazonu, nabídnou společný cloud

Microsoft a Oracle vybudují vysokorychlostní spojení mezi svými datovými centry a uživatelům nabídnou jedno přihlášení k oběma službám a společnou technickou podporu. Dohodou cílí především na velké podnikové zákazníky.

Microsoft a Oracle spojují síly proti Amazonu, nabídnou společný cloud



Společnosti Microsoft a Oracle oznámily, že uzavřely dohodu o spolupráci, podle níž budou jejich cloud computingové služby fungovat společně. Cílí tak na velké podniky a zároveň posilují svoji pozici proti cloudovému lídru Amazon Web Services.

Firmy potvrdily, že vysokorychlostní spojení mezi jejich datovými centry budou spuštěna nejprve na východním pobřeží USA, odkud se rozšíří do dalších regionů. Uživatelé se budou moci přihlásit k oběma službám pod jedním uživatelským jménem.

Vzhledem k podnikovým zkušenostem Oraclu je pro nás tato spolupráce přirozeným krokem. Chceme našim společným zákazníkům pomoci urychlit migraci podnikových aplikací a databází do veřejného cloudu,“ uvedl Scott Guthrie, viceprezident Microsoftu pro cloudová řešení.

Společnosti tak chtějí lépe konkurovat AWS. Není tajemstvím, že obzvlášť Oracle považuje Amazon za svého největšího konkurenta v oblasti podnikových databází. Microsoft již dříve uzavřel dohodu se SAP a Adobe, aby jejich služby fungovaly lépe společně.

Ed Anderson, analytik společnosti Gartner, uvedl, že i přes některé otazníky v podobě poplatků za přenos dat budou z nové dohody nejvíce těžit podnikoví zákazníci, kteří získají technickou podporu týkající se cloudu od obou společností.

Zdroj: IDG News Service









Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře