Microsoft a IBM se v cloudu dotahují na Amazon

Podle nové studie Synergy Research Group nabírají Microsoft a IBM sílu na trhu služeb cloudové infrastruktury, tlačí na Amazon a utíkají Googlu.

Microsoft a IBM se v cloudu dotahují na AmazonAčkoliv si Amazon jako lídr cloudu stále drží svou vedoucí pozici, již nemůže tvrdit, že je větší, než čtyři jeho nejbližší konkurenti dohromady. Ukazuje to zpráva analytiků Synergy Research Group.

Data za druhé čtvrtletí tvrdí, že příjmy z cloudové infrastruktury Amazonu rostly meziročně o 49 %. Jenže IBM vykázalo 89% růst a Microsoft 164% navýšení. Nejslabší růst vykázal Google, a to o 47 %.

Analytici uvedli, že velikost trhu v druhém kvartálu činila 3,7 miliardy dolarů a celý trh rostl meziročně o 45 %.

Synergy definuje příjmy z cloudové infrastruktury jako vše od infrastruktury jako služby (IaaS), přes platformu jako službu (PaaS) po privátní a hybridní cloudové služby.

Cloudové příjmy Amazonu nyní přesahují miliardu dolarů za kvartál. Primárně jde o infrastrukturní služby.

Také IBM a Microsoft tvrdí, že jejich čtvrtletní výnosy z cloudu dosahují miliardy dolarů. Do této částky se však značně promítají výnosy ze softwaru jako služby, na cloud navázaných hardwarových produktů a ze souvisejících služeb.

Amazon je tak jasným lídrem trhu, Microsoft dělá obrovské pokroky na trhu IaaS a PaaS a IBM je jasným lídrem segmentu privátních a hybridních infrastrukturních služeb, uvedl John Dinsdale, vedoucí analytik Synergy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře