Microsoft a BMW spojují síly v oblasti otevřeného průmyslového internetu věcí

Dva giganti se vrhli na rozvoj otevřeného průmyslového internetu věcí. Společně představili Otevřenou výrobní platformu, s níž chtějí podpořit inovace a urychlit vývoj „chytrých“ továren.

Microsoft a BMW spojují síly v oblasti otevřeného průmyslového internetu věcíSpolečnosti Microsoft a BMW spustily iniciativu na vytvoření otevřené výrobní platformy, prostřednictvím které chtějí podpořit inovace a urychlit vývoj chytrých továren. Automobilka svěří Microsoftu správu terabajtů dat, která chrlí její zařízení.

Microsoft spojuje síly se skupinou BMW, aby společně transformovaly efektivitu digitální produkce napříč odvětvími,“ uvedl Scott Guthrie, viceprezident Microsoftu pro cloudová řešení a umělou inteligenci.

Nová platforma bude postavena na cloudové platformě Microsoft Azure IIoT, kterou BMW již používá. Jeho referenční architektura bude založena na standardech otevřeného přístupu. Tímto krokem chtějí společnosti povzbudit další partnery ke spolupráci.

Microsoft uvedl, že cílem do konce roku 2019 je mít počáteční skupinu čtyř až šesti partnerů a minimálně patnáct případů použití zavedených ve vybraných produkčních prostředích.

BMW v současné době disponuje více než 3 000 stroji, roboty a autonomními dopravními systémy spojenými s vlastní platformou IIoT. Automobilka zároveň oznámila, že se chystá přispět k projektu některými případy relevantních počátečních využití.

Propojení výrobních závodů a systémů, stejně jako bezpečná integrace partnerů a dodavatelů, jsou obzvláště důležité. Na cloud se spoléháme od roku 2016 a neustále vyvíjíme nové postupy,“ řekl Oliver Zipse, člen představenstva společnosti BMW AG.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: NicoElNino @ fotolia.com

Komentáře