Michal Mička a Ondřej Fryc investují 15 milionů korun do společnosti Shopsys

Vstup dvou strategických investorů, kteří ve firmě každý získají 10% podíl, má ShopSysu poskytnout prostředky na vývoj otevřené platformy ShopSys Framework. S tou se chce firma vydat dobývat zahraniční trhy.

Michal Mička a Ondřej Fryc investují 15 milionů korun do společnosti ShopsysSpolečnost ShopSys, specialista na vývoj softwarových řešení pro elektronickou komerci, získala dvojici strategických investorů. Společnosti Incomming Ventures Michala Mičky a Reflex Capital Ondřeje Fryce do ShopSysu „nalijí“ celkem 15 milionů korun.

Investice je určena na vývoj technologické platformy ShopSys Framerwork, upevnění pozice na českém trhu, ale také na rozšíření stávajících služeb včetně zahraniční expanze. ShopSys zároveň dává možnost získání podílu vlastním zaměstnancům.

S plaftormou ShopSys Framework chce firma expandovat na evropský a postupně globální trh. V souvislosti s expanzí a vývojem open-source řešení ShopSys rozšíří své týmy v Ostravě, Pardubicích a Žilině.

ShopSys je na trhu již 14 let a na jeho platformě momentálně funguje přes 450 e-shopů stavěných na míru, mezi nimi i například Okay.cz nebo Office Depot. Za investici získává každý z investorů ve firmě ShopSys 10% podíl.

Zdroj: ShopSys

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře