Michael Dell odhaluje své plány s VMwarem

Když to funguje, není třeba to měnit. Michael Dell v blogu píše, že si VMware pod novým majitelem zachová svou nezávislost i svůj otevřený ekosystém partnerů a zákazníků.

Michael Dell odhaluje své plány s VMwaremDell nedávno uzavřel dohodu o koupi EMC za 67 miliard dolarů, což může být špatná zpráva pro konkurenci, ale ne pro partnery a zákazníky společnosti VMware. Michael Dell totiž označil VMware za „klenot federace EMC“ a slíbil mu růst, prosperitu a zachování svobod.

VMware je úžasná společnost plná talentovaných lidí, které vytváří inovativní software a řešení,“ napsal Dell a zdůraznil důležitou roli, kterou pro VMware hraje jeho globální síť partnerů a zákazníků.

VMware proto zůstane i pod Dellem nezávislou a veřejně obchodovanou společností a stejně tak zůstane zachován jeho obchodní model tvořený otevřeným a nezávislým ekosystémem, uvedl CEO.

Dell neplánuje měnit majetkové vztahy (EMC vlastní VMware přibližně z 80 %) a neuvažuje ani o omezení svobody VMwaru uzavírat partnerství s libovolnou třetí stranou. Jinými slovy, po dokončení akvizice EMC ze strany Dellu bude VMware fungovat stejně jako dosud.

Michael Dell rovněž uvedl, že Dell a EMC budou do definitivního uzavření akvizice fungovat odděleně a budou si do té doby i konkurovat na trhu.

Zdroj: Dell

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře