Mibcon získal poloviční podíl v partnerovi SAP

Česká skupina firem Mibcon, která se soustředí na podniková IT řešení, vstoupila do společnosti SGEN it zaměřené na platformu SAP Solution Manager.

Mibcon získal poloviční podíl v partnerovi SAPMibcon realizoval akvizici, díky které dále rozšiřuje portfolio svých služeb. MIBCON, a.s., nyní 50% spoluvlastníkem společnosti SGEN it, s.r.o., která je partnerem společnosti SAP.

Skupina Mibcon se rozšířila na šest společností. Generální ředitel Ondřej Dědina uvedl, že společnosti chtějí společně nabídnout více služeb pod jendou střecou.

SGEN it se specializuje na SAP Solution Manager a vývoj vlastních produktů spojených s tímto nástrojem.

Věříme, že tato informace potěší především zákazníky, kteří se připravují na přechod na S/4HANA, a kterým tímto spojením budeme schopni nabídnout širší možnosti nejen při přípravě a plánování, ale i při vlastním přechodu,“ dodal Dědina.

Mezi vlastní produkty SGEN it postavené na technologiích SAP patří například produkt Smart User License Cockpit (SULC), což je nástroj pro monitoring a vyhodnocování aktivity uživatelů ve vazbě na SAP licence.

SULC umožňuje analýzu nákladů na licence a jejich optimalizaci, zároveň usnadňuje přípravu na SAP licenční audit.

Za Mobcon se v SGEN it stal jednatelem Zdeněk Ira. Dalším jednatelem je Jiří Palát, který zároveň vlastní poloviční podíl v SGEN it.

Do skupiny Mibcon aktuálně patří společnosti Mibcon, Mibcon SK, Mibcon NDC, Designeo Creative, Greensoft a SGEN it. Dále je Mibcon menšinových účastníkem ve start-upu 33A+ zaměřujícím se na průmysl 4.0.

Zdroj: Mibcon

Úvodní foto: Mibcon, SGEN it

Komentáře