Meg Whitmanová skončí v čele HPE

Žena, která provedla společnost HP zásadním rozdělením, ujala se nově vniklého HPE a posilovala jeho portfolio sérií významných akvizic, se v únoru 2018 vzdá křesla CEO. Nahradí ji současný prezident společnosti Antonio Neri.

Meg Whitmanová skončí v čele HPESpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila, že její výkonná ředitelka Meg Whitmanová skončí k 1. 2. 2018 ve své funkci. Nahradí ji současný prezident společnosti Antonio Neri, který se zároveň stane členem představenstva.

Jsem nesmírně hrdá na vše, co jsme dokázali od té doby, co jsem v roce 2011 přišla do HP. Nyní nastal čas, aby se otěží HPE chopil Antonio a nová generace lídrů,“ uvedla Whitmanová v prohlášení k oznámeným změnám.

Meg Whitmanová se stala v současném desetiletí synonymem pro HP a později HPE. V čele společnosti stanula v roce 2011 a provedla ji bouřlivým obdobím, které vyvrcholilo v roce 2015, kdy se spotřebitelská a podniková divize staly samostatnými firmami.

Whitmanová pokračovala v čele nově vzniklého HPE, které se po jejím vedením zbavilo softwarového byznysu a současně posilovalo prostřednictvím řady strategických akvizic včetně Aruby, SGI, SimpliVity nebo Nimble Storage.

Výraznou část své předchozí kariéry strávila Whitmanová ve společnosti eBay, kterou vedla mezi lety 1998 a 2008. Na počátku převzala firmu se 30 zaměstnanci a ročním obratem 4 miliony dolarů, na konci bylo zaměstnanců 15 tisíc a obrat činil 8 miliardy.

Antonio Neri působí v HP a HPE více než dvacet let. Začínal v regionálním call centru jako pracovník technické podpory, a průběžně stoupal hierarchií společnosti, napřed v tiskové divizi, později v širší divizi podnikových řešení.

Od roku 2015 vede Neri celou divizi Enterprise Group a v rámci HPE se stará o servery, úložiště, sítě a služby, stejně jako o výzkum a vývoj. V červnu 2017 byl jmenován do funkce prezidenta společnosti, za dva měsíce usedne do křesla CEO.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře