McAfee se zbavuje podnikové divize, chce se soustředit na produkty pro domácnosti

Podnikovou divizi McAfee převezme konsorcium Symphony Technology Group, které už v únoru 2020 koupilo kyberbezpečnostní společnost RSA. McAfee se bude dále soustředit na kyberbezpečnostní řešení pro běžné spotřebitele.

McAfee se zbavuje podnikové divize, chce se soustředit na produkty pro domácnostiSpolečnost McAfee oznámila, že za 4 miliardy dolarů prodala svoji podnikovou divizi soukromému konsorciu Symphony Technology Group (STG). Do budoucna se chce více zaměřovat na kybernetickou bezpečnost pro běžné spotřebitele.

Po dokončení transakce, ke kterému by mělo dojít koncem roku 2021, si McAfee ponechá své jméno a podniková divize se dočká rebrandingu. V rámci STG bude fungovat vedle kolegy z oboru, společnosti RSA, kterou konsorcium v únoru loňského roku koupilo za 2 miliardy dolarů od Dellu.

Prodej divize Enterprise pomůže McAfee snížit dluh o zhruba 1 miliardu dolarů. Společnost také použije získané finanční prostředky na úhradu obvyklých transakčních nákladů a dalších jednorázových poplatků ve výši přibližně 175 milionů dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře