McAfee hlásí první akvizici, kupuje cloudového specialistu Skyhigh Networks

První akvizice po osamostatnění od Intelu směřuje jediným logickým směrem. Koupě Skyhigh Networks umožní McAfee proniknout do oblasti cloudové bezpečnosti a vybudovat si pozici mezi výrobci moderních kyberbezpečnostních řešení.

McAfee hlásí první akvizici, kupuje cloudového specialistu Skyhigh NetworksVýrobce bezpečnostního softwaru McAfee oznámil první akvizici od svého rozvodu s Intelem. Předmětem koupě se stala společnost Skyhigh Networks, která se zaměřuje na cloudovou bezpečnost. Hodnota akvizice nebyla zveřejněna.

Pro McAfee je tento obchod důležitý vzhledem k dosavadní absenci moderních cloudových řešení. To se nyní změní a CEO společnosti Skyhigh Rajiv Gupta se má po dokončení akvizice stát šéfem nové cloudové divize McAfee.

Význam akvizice podtrhuje vyjádření výkonného ředitele McAfee Christophera Younga, který ji označil za šanci stát se poskytovatelem „kyberbezpečnostní architektury budoucnosti“.

Ale vzletnost stranou. McAfee je čistokrevnou bezpečnostní firmou a bez cloudu se jednoduše neobejde. To, že se jeho první akvizice v novodobé samostatné historii týká právě cloudové oblasti, je logický a v zásadě nezbytný krok.

Akvizice nyní musí projít obvyklým schvalovacím procesem včetně získání souhlasu regulátorů. Struktura Skyhigh Networks má po dokončení obchodu zůstat prakticky nezměněna a obě firmy čeká úzká spolupráce.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Bits and Splits - Fotolia.com

Komentáře