McAfee chce těžit z internetu věcí, model pro resellery má

McAfee jako divize Intel Security chce zajistit zabezpečení internetových bran a dalších koncových zařízení v rámci nového trendu internetu věcí.

McAfee chce těžit z internetu věcí, model pro resellery máMcAfee se začal více zaměřovat na internet věcí (Internet of Things – IoT), o kterém IDC říká, že do konce roku 2020 bude zahrnovat na 212 miliard připojených zařízení.

Výrobce pracuje s mateřskou firmou Intel a sestrou Wind River na tom, aby mohl poskytovat bezpečnostní řešení, která dokážou chránit připojené zařízení, systémy, aplikace a data.

McAfee uvedlo, že chce poskytovat dlouhodobé funkcionality zásadní (core) bezpečnostních schopností pro řadu současných i možných budoucích případů IoT.

Bezpečnost musí být vestavěna v základu IoT,“ uvedl Michale Gey, CTO Intel Security a dodal: „Jakékoliv přerušení k těmto IP-připojených zařízením může způsob škodu podnikům i v našem každodenním životě.

Minulý týden Intel uvedl tzv. Gateway Solutions pro IoT, které jsou založeny na Quark SoC X1000 a procesorech Atom. Řešení integruje software McAfee a Wind River a slibuje propojení průmyslových zařízení do IoT-ready systému.

Podle informací, které ChannelWorld získal na Intel Solutions Summit 2014 však Intel plánuje uvedení těchto gatewayí i pro domácí uživatele. Channel partneři pak kromě prodeje zařízení budou moci vydělávat také na nabídce předplatného licencí pro software McAfee na nich běžící.

Zdroj: McAfee-Intel, ChannelWorld

Úvodní foto: Intel

Komentáře