Maximiliano Bellassai je novým obchodním ředitelem českého T-Mobilu

Na začátku března 2021 vystřídá v roli obchodního ředitele společnosti T-Mobile Czech Republic Juraje Bónu. Bellassai má několikaleté zkušenosti z vedení obchodu operátora Tigo v Kolumbii.

Maximiliano Bellassai je novým obchodním ředitelem českého T-MobiluSpolečnost T-Mobile Czech Republic oznámila, že pozice obchodního ředitele se 1. 3. 2021 chopí Maximiliano Bellassai. Dosavadní obchodní ředitel Juraj Bóna zůstane do konce června 2021 poradcem představenstva společnosti.

Bellassai zahájil svoji kariéru v bankovnictví a postupně se propracoval od juniorní pozice na pobočce až po obchodního ředitele paraguayské banky Sudameris. V roce 2011 přešel do sektoru telekomunikací do společnosti Millicom, která provozuje telekomunikační operátory v řadě zemí pod značkou Tigo.

Zde měl nejdříve na starosti korporátní zákazníky a následně se stal obchodním ředitelem Tigo v Paraguayi. V roce 2018 byl povýšen do pozice viceprezidenta pro obchod operátora Tigo v Kolumbiji, kde měl na starosti 10 milionů zákazníků.

Jeho úkolem bude urychlit transformaci, kterou jsme již započali, přispět k digitalizaci celé země, dále zvyšovat spotřebu dat, pomáhat stále většímu počtu zákazníků stát se součástí gigabitové společnosti,“ uvedl José Perdomo Lorenzo, generální ředitel T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekomu.

Bellassai vystudoval obchod na Katolické univerzitě v Asunciónu, kde následně dokončil i studium MBA. Do Prahy přestěhoval i se svojí ženou, třemi dětmi a dvěma psy. Je držitelem paraguayského a italského občanství a ve volném čase miluje sport (basketbal, stolní tenis nebo plavání).

Zdroj: T-Mobile

Úvodní foto: T-Mobile

Komentáře