MasterCard v ČR překonal milion vydaných bezkontaktních karet

Obliba bezkontaktních karet v ČR roste, uskuteční se přes ně více než čtvrtina nákupů.

MasterCard v ČR překonal milion vydaných bezkontaktních karetSpolečnost MasterCard oznámila, že v rámci České republiky vydala již přes milion bezkontaktních karet MasterCard a Maestro. V rámci svých statistik rovněž uvedla, že ze všech transakcí v českých obchodech se jich již 27 % uskutečnilo bezkontaktní cestou.

Výhodou bezkontaktních plateb je podle MasterCardu rychlost a bezpečnost. U částek do 500 Kč není potřeba zadávat PIN a zákazník kartu po celou dobu transakce nepouští z ruky.

Karta musí být přiložena nejméně na vzdálenost pěti centimetrů ke speciálně vybavenému terminálu, aby mohla být platba uskutečněna, a i kdyby zákazník omylem přiložil kartu dvakrát, platba bude odečtena jen jednou, uvádí společnosti.

Bezkontaktních karet ČSOB a Era bylo zatím vydáno přes 800 000. Banka uvádí, že v Čechách je už každý třetí platební terminál bezkontaktní.

Statistiky zveřejněné ČSOB ukazují, že průměrná bezkontaktní transakce činí 480 Kč, tedy těsně pod limit, kdy už je třeba zadávat PIN.Nejstaršímu držiteli bezkontaktní karty je 91 let, naopak nejmladšímu teprve 14 let.

Zdroj: MasterCard, ČSOB
Úvodní foto: © goodluz - Fotolia.com

Komentáře