MasterCard spouští v České republice platební službu MasterPass

Platba probíhá prostřednictvím mobilní aplikace MasterCard Mobile. Mezi společnostmi, které ji v ČR podporují, je i e-tail Alza.cz.

MasterCard spouští v České republice platební službu MasterPassSpolečnost MasterCard spouští na českém trhu platební službu MasterPass, která umožní zákazníkům platit u autorizovaných obchodníků, a to na internetu nebo přímo v mobilním zařízení.

Uživatelé si stáhnou nebo aktualizují aplikaci MasterCard Mobile ve svém telefonu nebo tabletu, uloží údaje o svých platebních kartách a doručovací adrese, a pak mohou pomocí pár kliků platit ve všech e-shopech v České republice i v zahraničí, kde je uvedeno logo Nakupuj s MasterPass.

MasterCard uvádí, že novou službu využívá přes 40 tisíc obchodníků po celém světě. V ČR ho mezi prvními spouští Alza.cz, České dráhy a DameJidlo.cz, kteří službu podporují speciálními akcemi pro své zákazníky.

Díky této inovaci nyní [uživatelé] rychle, bezpečně a jednoduše zaplatí v českých i zahraničních e-shopech nebo v mobilních aplikacích. Brzy se mohou těšit na nové funkce, jako je dobíjení kreditu, nastavení prostřednictvím webových stránek, vzájemné platby mezi uživateli nebo NFC platby,“ uvedl ke spuštění nové služby Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard pro ČR, SR a Rakousko.

Zákazníci nemusí při platbě opakovaně opisovat číslo své karty ani zadávat soukromé údaje. Všechny údaje předá MasterCard Mobile prostřednictvím služby MasterPass a obchodník pak již dostane pouze vyrozumění o uskutečněné platbě. Víceúrovňové zabezpečení má chránit jak před finančními podvody, ale i soukromí nakupujících.

Jak to funguje z hlediska obchodníka

Tlačítko Nakupuj s MasterPass může být použito přímo v nákupním koši e-shopu. Zákazník může nakupovat bez registrace či vyplnění adresy, tyto údaje předá obchodníkovi samotná služba MasterPass

Implementace probíhá formou přidáním platební metody na platební bráně GP webpay a obchodník kvůli ní podle MasterCard nemusí nijak upravovat svůj web. MasterPass již podporují banky ČSOB, Raiffeisenbank a Unicredit Bank, další se k nim mají přidávat.

Zdroj: MasterCard
Úvodní foto: © Xuejun li - Fotolia.com

Komentáře