MasterCard pomůže Samsung Pay na evropský trh

Společnosti MasterCard a Samsung Electronics oznámily, že rozšiřují své globální partnerství a za využití platformy MDES spustí Samsung Pay v Evropě.

MasterCard pomůže Samsung Pay na evropský trhSamsung Pay je mobilní platební služba umožňující majitelům vyšších řad telefonů značky Samsung používat jejich přístroje k bezkontaktním platbám u obchodníků vybavených odpovídajícími terminály (akceptují karty podporujícími NFC a MST technologie).

Evropští vydavatelé karet dostanou možnost připojit se k MDES platformě, a aktivovat tak službu Samsung Pay, uvádí MasterCard v oznámení.

Držitelé karet pak budou moci v rámci Samsung Pay připojit své kreditní, debetní a předplacené karty.

MasterCard počátkem letošního roku oznámil, že pro bezpečné platby v rámci služby Samsung Pay poskytne technologii tokenizace.

Služba Samsung Pay by měla být letos v létě spuštěna v USA a v Jižní Koreji. Na zavedení v Evropě Samsung pracuje s bankami a dalšími partnery.

Konkurenční platební splužba Apple Pay oznámila příchod do Evropy skrze společnost VISA. Nyní debutuje ve Velké Británii a v ČR ji údajně můžeme očekávat brzy.

Postupující tokenizace karet

Od uvedení technologie MDES v roce 2013 byly „tokenizovány“ miliony karet MasterCard, jejichž majitelé mohou využívat služby digitální peněženky, uvádí společnost v oznámení.

V současné době MDES umožňuje tokenizaci kreditních, debetních, co-brandových a předplacených karet, stejně jako karet pro malé podniky. Private label tokenizace (poskytnutí tokenizace co-brandovým kartám) má být spuštěna ve třetím čtvrtletí.

Tokenizační služby pro mobilní aplikace, e-commerce a opakované platby faktur pomocí uložené platební karty chystá MasterCard ještě letos umožnit obchodníkům v USA a Kanadě a následně se rozšíří i do dalších zemí.

Zdroj: MasterCard, ChannelWorld
Úvodní foto: MasterCard

Komentáře