Master Internet rozšířil datacentrum o ekologické sály

Hostingová společnost Master Internet otevírá dva nové ekologické datové sály ve svém brněnském datacentru Master DC Brno. Menší sál je vyhrazen pro provoz technologií Masteru, prostornější bude sloužit zákazníkům.

Master Internet rozšířil datacentrum o ekologické sályMaster Internet otevřel ve spolupráci s dodavateli, společnostmi Dell a Intel dva nové datové sály evropského standardu o rozloze téměř 400 m2. Oba nové sály využívají technologii Liebert Economizer, jejíž princip spočívá v přivádění chladného čerstvého vzduchu v zimním období z venkovního prostředí přes dvoustupňovou filtraci přímo do zdvojené podlahy datového sálu. Podle prohlášení společnosti má jít o první takto řešení DC v Česku.

V menším sále (vyhrazeném pro potřeby Masteru) o kapacitě více než čtyřiceti racků jsou umístěny především dedikované servery Dell PowerEdge R320 v různých konfiguracích. Běží na nich i cloudové platformy OpenStack a VMware s novou SAN na bázi technologie FCoE.

Druhý sál pak bude k dispozici housingovým zákazníkům s vlastními servery, pro které Master vybavil prostor o kapacitě téměř sedmdesáti rackových skříní.

Nové sály datacentra Masteru využívají technologii Dell Fresh Air 2.0, která umožňuje chlazení prostřednictvím takzvaného přímého freecoolingu (je součástí poslední generace serverů Dell).  V teplých uličkách datacentra je aktuálně udržována teplota 29 °C a je možné ji dočasně zvýšit. V případě použitých serverů Dell až na 45°C.

Z pohledu síťové infrastruktury jsou nové sály postaveny na ethernet fabric architektuře L3 leaf-spine a 40 Gb Ethernetu. Na vstupu nového ethernet fabricu jsou zapojena i zařízení Radware DefensePro modelu DefensePro x420 pro ochranu před síťovými útoky.

Administrátoři Master Internet nově nasadili a testují i software pro monitoring a řízení energetické politiky datového centra od Intelu.

Zdroj: Master Internet
Úvodní foto: Master Internet

Komentáře