Master Internet expanduje na Slovensko

Poskytovatel datacentrových a cloudových služeb vstoupil na slovenský trh a v dalších třech letech chce do dalších zemí.

Master Internet expanduje na SlovenskoNa slovenský trh vstoupila hostingová společnost Master Internet projektem samoobslužného portálu cloudových služeb MasterCloud.sk.

Jde o produkt VMware Enterprise cloud a podle oznámení poskytovatele mají během krátké doby přibýt další - například OpenStack.

Přes samoobslužný portál MasterCloud.sk aktuálně poskytujeme službu Enterprise cloud s denním účtováním. Speciálně pro expanzi do zahraničí vyvinuli naši programátoři nejen nový systém účtování, ale také progresivní zákaznický informační systém s integrovaným ticket systémem,“ uvedl v oznámení provozní ředitel Filip Špaček.

Do tří let vstup na další trhy

Aktuálně Master Internet analyzuje další potenciální trhů, které zatím nezveřejnil. PR specialistka Michaela Rabasová na dotaz ChannelWorldu upřesnila, že se společnost nechce omezovat pouze na Evropu a některé produkty plánuje cílit globálně.

Nejen letos, ale v průběhu následujících tří let chceme využít příznivého období k rozšíření byznysu v zahraničí. To se týká nejen hostingových služeb typu IaaS a PaaS. Expanze souvisí významně také s vlastními softwarovými produkty a aplikacemi, na kterých od loňského roku intenzivně pracujeme v rámci naší nové divize,“ dodal Špaček.

Nabídka cloudu bez závazků

Přes portál MasterCloud.sk poskytuje Master Internet tzv. Enterprise cloud bez závazků, který může zákazník využít jen pár týdnů či měsíců.

Konfiguraci serveru včetně doplňkových služeb mohou zákazníci navyšovat v zákaznickém informačním systému, kde mohou sledovat na grafech jeho využutí.

Cloud poskytuje Master Internet ze dvou datacenter v Praze a Brně s garantovanou dostupností 99,99 %.

Zdroj: Master Internet, ChannelWorld
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře