Martin Mosný nově vede Swan i Benestru, Michal Kemeník je finančním ředitelem

Slovenští operátoři Swan a Benestra se sice plánují spojit až k 1. 1. 2019, ale již nyní je povede jednotný management složený rovným dílem z ředitelů obou společností. Výkonným ředitelem je Martin Mosný ze Swanu, šéfem financí zase Michal Kemeník z Benestry.

Martin Mosný nově vede Swan i Benestru, Michal Kemeník je finančním ředitelemSpolečnosti Swan a Benestra, které nedávno dostaly zelenou ke spojení, se sloučí do jednoho subjektu nejpozději do konce roku 2018. Rozhodli o tom vlastníci obou společností po podpisu posledních transakčních dokumentů.

Akcionáři schválili nové organizační struktury a nový společný management, který začne ihned pracovat na sloučení subjektů a obchodních strategií. Ve vedení usedli ředitelé, kteří dosud působili v jedné či druhé firmě, a nyní povedou příslušné týmy u obou operátorů.

Martin Mosný (vlevo), který do této doby vykonával funkci výkonného ředitele Swan, tak nyní v identické pozici povede i Benestru. Michal Kemeník (vpravo), jenž dosud působil jako šéf IT a financí v Benestře, se zase stane finančním ředitelem Swanu.

Vzácny a výnimočný scenár, kedy nejde o pohltenie jednej firmy druhou a spoločnosti sa spájajú ako rovný s rovným, vytvára ideálne podmienky pre zachovanie hodnôt, znalostí a dlhodobých skúseností oboch strán," okomentoval fúzi Michal Kemeník.

Do konce letošního roku budou Benestra a Swan působit jako samostatné entity, byť se společným vedením. K definitivnímu sloučení by mělo dojít k 1. 1. 2019. Společnost bude vlastněná stejným podílem skupinami Sandberg Capital a DanubiaTel.

Zdroj: Swan

Úvodní foto: Swan, Benestra

Komentáře