Martin Janáček je viceprezidentem pro globální inovační tým v SAP

Generální ředitel SAP Labs Česká republika od 1. 5. 2020 vede i globální tým AIS, jenž se věnuje podpoře zákazníků a vývoji inovací pro aplikace SAP z oblastí financí, controllingu, logistiky a výroby.

Martin Janáček je viceprezidentem pro globální inovační tým v SAPVývojové centrum SAP oznámilo, že jeho generální ředitel Martin Janáček byl jmenován do pozice viceprezidenta pro globální tým AIS (Application Innovation Services). Ten se zaměřuje na podporu zákazníků a vývoj inovací pro aplikace SAP.

Janáček i nadále zůstane generálním ředitelem SAP Labs Česká republika. Do společnosti SAP nastoupil před 19 lety; začínal jako vývojář v německém sídle společnosti, v roce 2003 přesídlil do Brna, kde se zabýval vývojem finančních aplikací.

Od roku 2008 vedl tým pracující na vývoji produktů pro finance, controlling a veřejnou správu, v roce 2016 byl jmenován generálním ředitelem SAP Labs Česká republika a nově od 1. 5. 2020 bude působit též jako viceprezident pro tým AIS.

Jmenování do pozice viceprezidenta beru jako příležitost pro další růst českého vývojového centra SAP, které letos slaví čtvrtstoletí. Těším se, že tato globální role přinese naší pobočce a lokálnímu týmu možnost dalšího rozvoje včetně práce na nových zajímavých tématech a řešeních,“ uvedl Janáček.

Před nástupem do SAPu pracoval jako marketingový manažer v rodinné firmě, projektový manažer ve studentské organizaci AIESEC a vedl neziskovou jachtařskou asociaci ASV. Získal inženýrský titul v oboru Systémové inženýrství a informatika na Mendelově univerzitě v Brně.

Zdroj: SAP

Úvodní foto: SAP Labs

Komentáře