Malware ukradl údaje o platebních kartách od desítek retailů po celém světě

Trojský kůň s názvem ChewBacca je řízen prostřednictvím sítě Tor.

Malware ukradl údaje o platebních kartách od desítek retailů po celém světěBěhem uplynulých tří měsíců byly platební systémy desítek retailerů po celém světě infikovány novým malwarem ChewBacca. Ten „vyškrabuje“ RAM pokladních terminálů a získává tak údaje o kartách, kterými bylo na pokladně placeno.

Podle RSA, bezpečnostní divize společnosti EMC, která ChewBaccu analyzovala, bylo infikováno nejméně 119 terminálů u 45 různých prodejců. Hackeři se přitom neomezili na jednu zemi – 32 těchto retailerů je z USA, zbytek pochází z devíti dalších států včetně Ruska, Kanady nebo Austrálie.

Podle Uriho Fleydera, manažera výzkumné laboratoře RSA se zaměřením na kyberzločin, mohl ChewBacca získat údaje o až 50 000 platebních karet, včetně dat z jejich magnetických pásků.

Jména postižených společností RSA odmítla sdělit. Podle Uriho Fleydera je s nimi však RSA v kontaktu a radí jim s dalším postupem.

ChewBacca se poprvé objevil v prosincové zprávě společnosti Kaspersky Lab. Jeho zajímavou vlastností je, že komunikuje s nadřízeným serverem pomocí anonymní sítě Tor.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře