Mallpay přichází s novinkou v odložených platbách, nabídne paušální sazbu 0,5 %

Jeden z hlavních českých poskytovatelů takzvané odložené platby nabídne obchodníkům jednotný transakční poplatek ve výši 0,5 %. Zároveň očekává, že zájem o odloženou platbu v ČR letos stoupne o třetinu.

Mallpay přichází s novinkou v odložených platbách, nabídne paušální sazbu 0,5 %Fintech Mallpay dle svých slov chystá revoluci v poplatcích za odloženou platbu – nově nabízí obchodníkům jednotný transakční poplatek ve výši 0,5 % a podle společnosti se tak stává jednou nejvýhodnějších plateb v e-commerce.

U běžných platebních karet se totiž transakční poplatek pohybuje ve výši kolem jednoho procenta. Platba s Mallpay bude navíc podle fintechu srovnatelná s poplatky u většiny platebních bran.

Stáváme se tak na transakčních poplatcích v 90 % nejvýhodnější platební metodou v online. A to nezmiňuji nulové náklady na zřízení i provoz naší odložené platby,“ zmiňuje Jan Bruder, obchodní ředitel Mallpay.

V Mallpay jsme si navíc vždy zakládali na tom, že jsme transparentní a naše služba pro provozovatele maximálně jednoduchá. Sjednocení poplatkové politiky je dalším krokem, jak toto vnímání ještě prohloubit,“ dodává.

Férový skóring, férové služby

Česko se tak podle Mallu stává zajímavou anomálií. Zatímco v zahraničí BNPL služby neváhají nabízet transakční poplatek v rozmezí od 2 do 8 % na pokrytí svých rizik, zde budou díky Mallpay patřit BNPL platby k těm nejlevnějším.

V zahraničí neexistuje taková regulace trhu a BNPL služeb, vysokým transakčním poplatkem tedy pokrývají svá rizika,” vysvětluje Bruder. „To samozřejmě musíme dělat i my, ale vzhledem velice férově nastavenému skóringu si můžeme dovolit jít níže než karetní společnosti. A féroví chceme být i k obchodníkům.”

Využití odložené platby by podle e-commerce expertů mohlo v letošním roce stoupnout o více než třetinu, platit s ní bude na Vánoce poprvé možné zhruba v každém čtvrtém online obchodě.

Zdroj: Mallpay
Úvodní foto: Mallpay

Komentáře