Mall Pay: Strach z nedoručených dárků zvyšuje zájem o odloženou platbu

E-commerce se potýká s rekordním počtem lidí nakupujících online a s tím související nedostatečnou kapacitou jednotlivých dopravců. Zákazníci tak hledají cesty, jak se pojistit proti případným průtahům při doručování objednávky.

Mall Pay: Strach z nedoručených dárků zvyšuje zájem o odloženou platbuSlužba Mall Pay informuje, že zatímco loni při úhradě vánočních dárků využily možnost odložení platby desítky tisíc lidí, letos jich mohou být i nižší stovky tisíc. Výrazně stoupá také počet zákazníků, kteří chtějí za dárky zaplatit až po Vánocích.

Důvodem jsou podle Mallu především obavy, že je e-shopy nestačí doručit nebo vyexpedovat do Štědrého dne. Svůj vliv na situaci mají podle odborníků i napjaté rozpočty domácností.

Ty mají letos na Vánoce dle Mall Pay sice vyčleněný obdobný nebo dokonce mírně vyšší rozpočet než loni, celkově však počítají na konci roku s nižšími příjmy.

Popularita odložené platby strmě roste

Službu Mall Pay, jež nabízí zákazníkům možnost odložit si platbu do 20. 1. 2020, podle údajů společnosti jen za listopad a prosinec využil každý desátý uživatel této platební služby.

Češi se naučili odkládat platby v podstatě u jakéhokoli nákupu. Týká se to tedy nejen dárků, ale třeba i vánočního nákupu potravin,“ vysvětluje Adam Kolesa, CEO Mall Pay.

Podle něj je zároveň dobrým znamením, že se ve čtvrtém kvartálu meziročně snížil počet nesplacených závazků. Lidé tedy nehledají u Mall Pay nákup na dluh, ale skutečně přeskočení platby do chvíle, než objednávka dorazí.

Odložená platba podle Mallu dobývá internetové nákupy nejen v Česku. Nejrychleji rostoucí platební metodou je v naprosté většině evropských zemí. V Česku by mohla mít o letošních Vánocích asi 2% zastoupení.

Zdroj: Mall Pay

Úvodní foto: Mall Pay

Komentáře