Mall Pay spouští virtuální skipovací karty, plastová varianta zatím zůstane zachovaná

Přestože virtuální karta může nahradit klasickou, bude Mall Pay zatím zasílat k novým účtům nadále i plastovou variantu. Od srpna pak bude virtuální skipovaci karta k dispozici též k bezplatnému startovnímu účtu.

Mall Pay spouští virtuální skipovací karty, plastová varianta zatím zůstane zachovanáFintech Mall Pay představil nové virtuální platební karty. V první řadě je k dispozici klientům s některým z účtů, ke kterým je vydávána plastová skipovací karta – tedy Plus nebo Komplet.

Od srpna by pak virtuální karta měla být zdarma dostupná také pro ostatní ověřené uživatele. Kartu je možné vygenerovat a spolu s plastovou variantou jednoduše spravovat přímo v mobilní aplikaci.

Zde lze měnit přístupové údaje nebo obě karty deaktivovat, pokud má klient podezření na zneužití. V takovém případě Mall Pay obratem vygeneruje novou virtuální kartu, kterou je opět možné začít využívat ještě před tím, než dorazí její fyzická varianta.

Virtuální i kamenné nákupy okamžitě

Společnost vyzdvihuje, že virtuální karta umožňuje nákupy online i v kamenných obchodech nebo například výběr v bankomatech s bezkontaktním terminálem v Česku i zahraničí. Samozřejmostí je možnost využívání v rámci Apple Pay či Google Pay.

Příprava, výroba a doručení plastové platební karty může trvat až týden. Nově budou mít i noví klienti možnost využívat virtuální kartu okamžitě po registraci a schválení,” vysvětluje Adam Kolesa, CEO Mall Pay.

Zároveň víme, že naprostá většina z našich klientů ocení možnost kombinovat oba typy karet. Ne všude jsou bezkontaktní terminály a například pro výběr z bankomatu je plastová karta stále ještě jistota,” dodává.

V srpnu i k startovnímu účtu

Mall Pay upřesňuje, že v srpnu služba umožní pořídit si virtuální platební kartu také k bezplatnému účtu Start. A to zcela zdarma. V tomto případě však Mall Pay již běžnou plastovou kartu nezašle a klient tak bude využívat výhradně virtuální variantu.

Ani ta podle společnosti nebude mít žádná omezení, zvládne placení nebo výběry přes běžný bezkontaktní terminál nebo bankomat v Česku i ve světě. Tato služba podle zástupců fintechu cílí zejména na mladší generaci.

Zavedením virtuální karty umožníme platit kdekoliv, i mimo síť partnerských e-shopů, na které byli uživatelé Startu momentálně limitováni,” popisuje výhody Kolesa.

Vznikl tak ideální účet například pro všechny, kteří chtějí kromě nákupů jednoduše konsolidovat platby za všechna předplatné, jako je Spotify, Netflix, HBO nebo třeba herní služby,“ uzavírá.

Zdroj: Mall Pay
Úvodní foto: Mall Pay

Komentáře