Majitel Zoner software vstupuje 3D fotobanky 3Doid

Společnost 3D V360, provozující 3D produktovou fotobanku 3Doid.com, oznámila vstup nového investora Milana Behra, akcionáře Zoner software.

Majitel Zoner software vstupuje 3D fotobanky 3DoidMilan Behr, majitel Zoneru investoval do společnosti 3D V360 provozující fotobanku s trojrozměrnými produktovými fotografiemi blíže nespecifikovanou sumu.

Součástí investice je i využití vzájemných synergií mezi fotobankou 3Doid a společností Zoner software, která vyvíjí program Zoner Photo Studio pro zpracování digitálních fotografií.

3Doid se označuje za první fotobanku na světě, kde e-shopy nakupují 3D fotografie produktů spotřební elektroniky.

Její 3D fotografie využívá více než pěti set e-shopů s černou elektronikou. Mezi její klienty patří například společnosti CZC.CZ, Digital 24, O2, Euronics nebo e-shopy skupiny Naspers a Allegro Group.

Společnosti 3D V360 uvádí, že tým Zoneru disponuje mnohaletými zkušenostmi a algoritmy pro počítačové zpracování fotografií, které jsou využitelné i v technologiích 3Doid.

Zoner také provozuje cloudové služby ZonerCloud, jejichž infrastruktura má sloužit také pro cloudové služby 3Doid.

Náš tým se za poslední rok ztrojnásobil, podařilo se nám vstoupit na nové zahraniční trhy a potenciál naší produkce roste na desítky tisíc 3D produktových fotografií ročně. S ohledem na růst společnosti a náš směr rozvoje, pro nás bylo klíčové zajistit partnera, který přinese know-how v oblasti technologií cloudu a fotografií. Z tohoto hlediska je partnerství se Zonerem velmi žádoucí a přínosné,“ uvedl v oznámení Lukáš Foral, CEO společnosti 3D V360.

V budoucnu plánuje společnost 3Doid prodej i 2D fotografií, 3D modelů a především pak rozšíření portfolia z elektroniky na další druhy spotřebního zboží.

3Doid je jednou ze start-upových firem akcelerátoru a investiční společnosti Opifer. Zakladateli 3Doidu jsou onstruktéři strojů pro 3D focení Marek Votroubek a Petr Bubeníček, kteří zvítězili v celosvětové robotické soutěži Intel ISEF v New Yorku.

Zdroj: 3D V360
Úvodní foto: Zoner Software, 3D V360

Komentáře