Mac vydělal Applu za poslední kvartál víc než iPad

Čistý zisk společnosti vyrostl meziročně o miliardu dolarů, obrat o 4,6 miliardy. Dobře se dařilo počítačům Mac, naopak prodej tabletů iPad poklesl.

Mac vydělal Applu za poslední kvartál víc než iPadSpolečnost Apple oznámila své hospodářské výsledky za čtvrtý kvartál svého fiskálního roku 2014, který skončil k 27. 9. 2014.

Prodej nové generace chytrých telefonů iPhone, stejně jako rekordní výsledky prodeje počítačů Mac, posílily obrat i zisk Applu v tomto čtvrtletí.

Čistý zisk vyrostl z loňských 7,5 miliardy dolarů na 8,5 miliardy, obrat pak vyrostl z 37,5 miliardy dolarů na 42,1 miliardy.

Nová generace iPhonů s modely iPhone 6 a iPhone 6 Plus dosáhla jen za první tři dny od uvedení více než 10 milionů prodaných jednotek. Za celý kvartál pak Apple prodal přes 39 milionů iPhonů. V loňském třetím kvartálu to bylo 33,8 milionu.

V oblasti osobních počítačů Apple dosáhl rekordního prodeje Maců, kterých prodal 5,5 milionu (v loni necelých 4,6 milionu). Vyneslo mu to 6,6 miliardy dolarů, tedy 16 % celkového obratu, což je zatím nejvyšší zaznamenaný podíl od roku 2011.

Naopak prodej tabletů iPad poklesl z loňských 14 milionů na 12,3 milionu.

Výnosy z počítačů Mac byly za poslední čtvrtletí o 25 % vyšší než výnosy z iPadů. Před rokem byla přitom situace opačná, když iPad vydělal o 10 % víc než Mac.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře