M Computers se stalo preferovaným partnerem Nvidie

Česká republika má prvního „preferred partnera“ společnosti Nvidia pro oblast accelerated computing.

M Computers se stalo preferovaným partnerem NvidieSpolečnost M Computers, která se specializuje na HPC systémy, se stala v České republice prvním partnerem firmy Nvidia pro oblast accelerated computing.

Partnerství opravňuje využívat školení, technické materiály, nejnovější hardware nebo technické specialisty výrobce.

V České republice vidíme obrovský zájem o oblast superpočítačů (HPC) a umělou inteligenci. Rozšíření naší partnerské sítě o společnost M Computers podpoří růst trhu v regionu. Vysoká kompetence společnosti M Computers v oblasti HPC a AI umožní jejich zákazníkům naplno využít potenciál NVIDIA řešení pro HPC a AI, včetně DGX-1 a TeslaV100,“ uvedl v oznámení Michael Liebenthorn, senior sales manager ve společnosti nvidia.

Obchodní ředitel M Computers Petr Plodík k tomu dodal, že technologie Nvidia využijí pro rozovj projektů „oblastech superpočítání (HPC), učení strojů, umělé inteligence, nebo [k] analýze a zpracování velkých dat.“

M Computers jsou také partnerem společností Lenovo a IBM, která s Nvidií spolupracuje. Uvádějí na trh společnou platformu s přímou podporou vysokorychlostního rozhraní NVLink v procesorech Power.

Na kombinaci procesorů IBM Power a karet Nvidia bude postavený právě instalovaný superpočítač Summit v ústavu Oak Ridge National Laboratory. Má ambici stát se nejvýkonnějším superpočítačem na světě.

Zdroj: M Computers

Úvodní foto: M Computers, Nvidia

Komentáře