Lux Research: Trh mobilních zařízení pro zdravotnictví vyroste za deset let o 800 %

Monitory životních funkcí a diagnostické přístroje mají nemocnicím přinést vysoké úspory nákladů. Jejich růst má několikanásobně překonat růst segmentu spotřebitelských fitness monitorů a podobných zařízení.

Lux Research: Trh mobilních zařízení pro zdravotnictví vyroste za deset let o 800 %Prognóza společnosti Lux Research předpokládá rychlý růst segmentu specializovaných mobilních zařízení určených k použití ve zdravotnictví (mHealth). V letech 2013 až 2023 má tento trh vyrůst z 5,1 miliardy dolarů na 41,8 miliardy, tedy více než osminásobě.

Hlavním tahounem segmentu mHealth mají být monitory životních funkcí a přístroje pro laboratorní diagnostiku. Růst má být podstatně vyšší než ve spotřebitelském segmentu obdobného zaměření (fitness náramky apod.), jakkoliv bude zpočátku brzděn legislativou a integrací do pracovních postupů zdravotního personálu.

Lux Research uvádí, že například mobilní monitory životních funkcí přinesly v roce 2013 svým výrobcům tržby v hodnotě 372 millionů dolarů. V roce 2023 to má být již 16 miliard dolarů, což představuje složenou roční míru růstu o 46 %. Tržby ze spotřebitelských zařízení mají ve stejném období vyrůst z 2,5 miliard „jen“ na 7 miliard dolarů.

Nemocnicím má používání mHealth zařízení přinést zkrácení doby pobytu pacientů, stejně jako snížení výskytu recidiv. S tím se mají pro zdravotnická zařízení pojit vysoké úspory nákladů, díky nimž budou ochotna do těchto technologií investovat.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © momius - Fotolia.com

Komentáře