Lukáš Hanžl a Petr Provazník posilují vedení Konica Minolta

Lukáš Hanžl povede oddělení ITS (IT Services) Sales a Petr Provazník se postaví do čela ITS Delivery společnosti Konica Minolta v ČR.

Lukáš Hanžl a Petr Provazník posilují vedení Konica MinoltaCílem nových manažerů, Lukáše Hanžla a Petra Provazníka, bude prodej a dodávka IT služeb společnosti Konica Minolta.

Dvě nová oddělení vznikla v reakci na výrazné zvýšení poptávky po IT službách a s tím související růst tržeb tuzemského zastoupení, uvedla firma v oznámení.

V současné době se tyto (IT) služby podílejí na obratu společnosti z téměř 15 % a další růst očekáváme i v příštích letech,“uvedl Lukáš Hanžl, obchodní ředitel ITS Sales Konica Minolta Business Solutions Czech (KM BCZ).

Cílem Konica Minolta je „dosáhnout v ČR stejně významného postavení na poli IT, jaké drží Konica Minolta již řadu let v oblasti tisku.“

Lukáš Hanžl (na fotografii vlevo) přichází ze společnosti Capgemini, kde se věnoval mimo jiné vývoji a prodeji řešení pro banky a mobilní operátory. Dříve zastával různé obchodní pozice, například ve společnostech NF Cloud a Microsoft.

Vystudoval obor IT na České zemědělské univerzitě v Praze a do Konica Minolta

Petr Provazník (na fotografii vpravo), ředitel oddělení ITS Delivery, bude zopdovědný za dodávku IT služeb a vývoj softwarových řešení.

„Aktuálně pracujeme na revizi portfolia služeb, nastavení efektivní komunikace s odděleními obchodu a na optimalizaci nákladů. V průběhu roku 2018 máme v plánu rozšířit nabídku o komponenty servisní integrace a služeb založených na Microsoft Office 365. Věnovat se budeme také podpoře nově přicházejícího produktu Workplacehub,“ uvedl v oznámení Provazník.

Petr Provazník před nástupem do Konica Minolta působil v několika světových zastoupeních společnosti IBM. Z pozice vedoucího manažera byl odpovědný za poskytování IT služeb globálním klientům a řízení transformačních IT programů.

Více než 20leté zkušenosti má rovněž v oblasti správy infrastruktury datacenter. Petr Provazník vystudoval Vysoké učení technické v Brně.

Součástí týmu ITS se stane i oddělení produktového marketingu, jenž bude podporovat přímý a nepřímý prodej a mimo jiné se zaměří na vytváření produktových balíčků od technologických partnerů (Microsoft, HP, K2 BlacPearl, MFiles, …).

Do konce léta by v ITS mělo působit zhruba 75 zaměstnanců.

Zdroj: Konica Minolta
Úvodní foto: Konica Minolta

Komentáře