Logitech vykázal v posledním čtvrtletí fiskálního roku 2020 rekordní výsledky

Logitech je jednou z firem, která těží z karanténních opatření, jež byla zaváděná po celém světě v reakci na pandemii koronaviru. Například prodej příslušenství pro videokonference meziročně vzrostl o 60 %.

Logitech vykázal v posledním čtvrtletí fiskálního roku 2020 rekordní výsledkySpolečnost Logitech zveřejnila hospodářské výsledky za poslední kvartál i celý fiskální rok 2020, jenž skončil 31. 3. 2020. Ve čtvrtém čtvrtletí Logitech utržil 709 milionů dolarů, což představuje meziroční nárůst o 14 %, a zaznamenal provozní zisk ve výši 276 milionů.

Za celý rok pak společnost zvýšila tržby o 9 % na bezmála tři miliardy dolarů a provozní zisk o 5 % na 276 milionů. Logitech vyzdvihl, že jde o pátý rok v řadě, kdy vykázal dvouciferný (nebo téměř dvouciferný) růst.

Za růstem podle prezidenta Logitechu Brackena Darrella stojí především rostoucí zájem o videokonference, práci na dálku, tvorbu a streamování obsahu a gaming. „Pandemie tyto trendy nezměnila, ale urychlila,“ upozorňuje.

Raketový růst poptávky po příslušenství pro videokonference

Logitech za herní příslušenství, svůj tradičně největší byznys, v posledním finančním čtvrtletí utržilo 149 milionů dolarů, o 8 % více než ve stejném odbobí předchozího roku. Prodej myší vyrostl o 3 % na 135 milionů dolarů, klávesnic pak o 12 % na 148 milionů.

O výrazných 60 % na 111 milionů dolarů ovšem vystřelil prodej příslušenství pro videokonference, tržby za webkamery pak vyrostly o 32 % na 40 millionů

Pandemie onemocnění covid-19 sice představuje výzvy pro náš provoz, ale věříme, že hnací motory našeho dlouhodobého růstu zůstanou v pohybu a my budeme schopní udržet náš finanční výhled na fiskální rok 2021,“ dodal CFO Logitechu Nate Olmstead.

Společnost očekává, že v novém fiskálním roce poroste v řádu nižších jednotek procent a dosáhne provozního zisku mezi 380 a 400 miliony dolarů.

Zdroj: Logitech
Úvodní foto: © buchachon - Fotolia.com

Komentáře