Logitech kupuje Astro Gaming a chystá se proniknout do oblasti herních konzolí

Akvizice přední značky headsetů pro herní konzole má z Logitechu učinit největšího výrobce herního příslušenství na světě. Logitech za Astro zaplatí 85 milionů dolarů.

Logitech kupuje Astro Gaming a chystá se proniknout do oblasti herních konzolíSpolečnost Logitech oznámila, že schválila akvizici Astro Gaming, přední značky produktů pro herní konzole. Logitech za Astro zaplatí 85 milionů dolarů a uvádí, že se díky této akvizici stane největším výrobcem herních headsetů, myší, klávesnic a streamovacích kamer.

„Astro je přední značkou na trhu špičkových headsetů pro herní konzole a její produkty si s oblibou vybírají hráči eSports na konzolích. Dokonale doplňuje zaměření značky Logitech G na zařízení pro hraní počítačových her,“ uvedl Ujesh Desai, viceprezident a generální ředitel divize Logitech G.

Společnost Astro Gaming je průkopníkem herních produktů v oblasti audia a životního stylu a má silnou pozici na trhu prémiových headsetů. Výrobce se podle Logitechu proslavil zejména modely A40 a A50, jež byly navrženy pro profesionální hráče a skalní nadšence.

Akvizice by měla být dokončena počátkem srpna 2017.

Zdroj: Logitech

Úvodní foto: Logitech

Komentáře