Lidé: Zdeněk Pilz je generálním ředitelem Fujitsu pro ČR a SR

Pilz v minulosti působil jako generální ředitel českých poboček Sun Microsystems a Oracle. Naposled působil jako CEO Arbes Technologies.

Lidé: Zdeněk Pilz je generálním ředitelem Fujitsu pro ČR a SRSpolečnost Fujitsu oznámila jmenování nového generálního ředitele pro Českou republiku a Slovensko. K 1. 1. 2015 byl do této funkce jmenován Zdeněk Pilz (57).

Pilz se v oblasti IT pohybuje již od devadesátých let a za svou kariéru prošel řadou společností. Začínal v Software602, odkud se přesunul do českých poboček IBM a Sun Microsystems. Ve druhé jmenované společnosti strávil dvanáct let a od roku 2004 zde zastával post generálního ředitele. Po převzetí Sun Microsystems Oraclem zamířil do Oracle Czech, kde měl na starosti integraci pobočky Sunu. Následně krátce působil jako CEO ve společnosti Arbes Technologies.

Zdeněk Pilz vystudoval Fakultu strojní ČVUT v Praze. Je místopředsedou představenstva ICT UNIE (dříve SPIS), současně je zapojen také v dalších aktivitách, jako je Česká společnost pro systémovou integraci, Platforma pro elektronické zdravotnictví. Pomáhá nadaci i Srdce na dlani.

Zdroj: Fujitsu

Úvodní foto: Arbes Technologies

Komentáře