Lidé: Thierry Bitout předává vedení eD system Czech Hynku Tylovi

Český IT distributor eD system Czech oznámil změnu ve vrcholovém managementu společnosti. S účinností od 1. 4. 2016 se vedení ujímá Hynek Tyl.

Lidé: Thierry Bitout předává vedení eD system Czech Hynku TyloviS novým fiskálním rokem, který začíná 1. 4. 2016, dochází ke změně ve vedení společnosti eD system Czech.

Thierry BitoutDistributor oznámil, že současný generální ředitel Thierry Bitout, který společnost vedl od ledna 2014, ve firmě úspěšně dokončil svoji plánovanou misi a odchází na konci finančního roku.

V průběhu svého působení Thierry provedl reorganizaci procesů fungování, změnil firemní identitu, vybudoval silný management a zlepšil finanční výsledky firmy.

Jsme rádi, že se Thierry svého úkolu zhostil se ctí a misi úspěšně splnil v termínu konce finančního roku, tedy do konce března 2016, a chtěl bych mu upřímně poděkovat za to, jak společnost posunul vpřed,“ uvedl Richard Havlík, člen představenstva eD system Czech

Hynek TylNový generální ředitel Hynek Tyl se v posledním období podílel na transformaci eD system Slovakia a rozvoji softwarových projektů.

Nyní chce těchto zkušeností využít v eD system Czech a definovat novou vizi pro společnost, která bude postavena „na kvalitních službách pro obchodní partnery a synergiích sesterských organizací v Česku a na Slovensku“.

„Stojí před námi výzvy v optimalizaci procesů obou sesterských společností, zavádění nových technologií a v rozvoji obchodu“, uvedl Hynek Tyl v oznámení.

K dalšímu výhledu dodal: „chci budovat oboustranně efektivní spolupráci s obchodními partnery a být leaderem právě v oblasti zavádění nových technologii.

Hynek Tyl je spojený s holdingem eD system od jeho počátků. Od roku 1990 byl členem statutárního orgánu a později i předsedou představenstva největšího českého distributora, společnosti TH‘ system, kterou koncem 90. let pohltil americký distribuční gigant CHS a stal se jediným akcionářem.

Po rozpadu CHS docházelo k narovnání obchodních a majetkových vztahů mezi následujícími firmami TH‘ system a.s. a TH‘ system Czech, spol s r.o. Nástupnickou společností zaměřenou na distribuci IT se stal eD system, v jehož představenstvu Hynek Tyl působil.

Zdroj: eD system Czech, ChannelWorld
Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com

Komentáře