Lidé: Robert Sobola se stal regional sales managerem společnosti Hanspree

Výrobce audio-video periferií, společnost Hannspree, jmenovala Roberta Sobolu do pozice regional sales managera pro sedm zemí střední a východní Evropy.

Lidé: Robert Sobola se stal regional sales managerem společnosti HanspreeRobert Sobola je novým oblastním obchodním ředitelem společnosti Hanspree pro Českou republiku, Slovenskom Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovensko a Chorvatsko.

Hanspree je tchajwanská značka spotřební elektroniky spadající pod firmu HannStar. Vznikla v roce 2006 a na lokální trhy dováží především monitory (vč. modelů s Androidem) a tablety.

Výhradním distributorem panelů a tabletů Hanspree v ČR je Tech Data Distribution. Na Slovensku exkluzivní distribuce značky náleží společnosti eD system Slovakia, kde Robert Sobola doposud působil jako ředitel nákupu.

Předtím od června 2011 působil rok jako ředitel nákupu v českém zastoupení eD system Czech.

Robert Sobola se pohybuje v oblasti distribuce a prodeje IT od roku 1993, kdy tři roky pracoval jako manažer distribuční divize Escom Mail ve společnosti Escom, poté necelých pět let řídil oddělení nákupu, obchodu a marketingu ve slovenském Levi (dnes eD system Slovakia).

Od roku 2000 působil tři roky jako obchodní ředitel 100Mega Distribution a poté dalších pět let pracoval jako ředitel softwarové divize v Zoner software. V letech 2007 až 2009 měl jako produktový manažer v Kye Systems v ČR a SR na starost značku Genius.

Robert Sobola získal MBA na Dominican University. Mezi jeho zájmy patří e-marketing, IT, turistika a víno.

Zdroj: ChannelWorld, LinkedIn

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře