Lidé: Renée Jamesová odchází z Intelu

Jamesová se chce stát CEO v jiné společnosti a opouští prezidentský post v Intelu. Spolu s jejím odchodem oznámil Intel řadu dalších personálních rošád a odchodů.

Lidé: Renée Jamesová odchází z InteluRenée Jamesová, prezidentka společnosti Intel, odchází, aby se stala CEO v jiné společnosti. V Intelu má zůstat do konce letošního roku, aby pomohla s předáním agendy svému nástupci. Ten zatím nebyl jmenován.

Když jsme se s Brianem (Krzanichem, CEO Intelu – pozn. red.) ujali naši současných rolí, už tehdy jsem chtěla, aby se vedení společnosti stalo součástí mé kariéry. Nyní nastala ta správná chvíle učinit ten další krok,“ napsala Jamesová v dopise zaměstnancům.

Odchod Renée Jamesové není jedinou personální změnou, kterou Intel v této době zažívá. Společnost oznámila, že Arvind Sodhani, šéf Intel Capital, odejde v lednu 2016 do důchodu. Jeho pozice se ujme Wendell Brooks, který má ve společnosti momentálně na starost fúze a akvizice.

Další změnou je povýšení Aichy Evansové, ředitelky divize komunikace a zařízení, do řídícího výboru a rozšíření pravomocí Joshe Waldena, ředitele divize nových technologií. Posledním oznámením je plánovaný odchod manažerů Hermanna Eula a Mikea Bella.

Zdroj: Intel

Úvodní foto: Intel

Komentáře