Lidé: Polská ABC Data představila pětici nových manažerů

Mateřská společnost českého a slovenského distributora ABC Data posílila své vedení a chce se dostat na vrchol středoevvropského distribučního trhu. Pomoci jí v tom má nový obchodní ředitel a čtyři noví ředitelé sekcí.

Lidé: Polská ABC Data představila pětici nových manažerůSpolečnost ABC Data představila velké posílení svého managementu v polské centrále. Pětice nových manažerů se ujala funkcí v čelech sekcí a v jednom případě i v samotném vedení společnosti. Jejich úkoly budou různé, ale všechny mají vést ke společnému cíli – dostat ABC Data na pozici jedničky mezi distributory ve střední a východní Evropě.

Sekci Value+ nově řídí Paweł Ryniewicz (první zleva), který po mnoho let vykonával funkci regionálního manažera pro střední Evropu ve firmě Logitech. Nový ředitel prodeje a marketingu sekce Value+ v ABC Data má spolu se svým týmem zajistit expanzi do nových oblastí, například dohledových systémů, bezpečnosti nebo cloudových služeb.

Noví ředitelé ABC Data; zleva - Paweł Ryniewicz, Radosław Góralczyk, Artur Rzysko, Wojciech Mayer, Maciej JarmińskiObchodním ředitelem firmy se stal Radosław Góralczyk (druhý zleva), který v ABC Data působí již devět let. Jeho starostí bude rozvoj prodeje malým a středním partnerům, klientům z oblasti e-commerce, korporátním klientům a maloobchodním sítím. Tohoto cíle chce dosáhnout rozšiřováním produktové nabídky, zvýšením kvality obsluhy a rozvojem výhodných nabídek spolupráce.

Za rozvoj prodeje výrobků z kategorie elektra a elektroniky odpovídá Artur Rzysko (uprostřed), který dříve pracoval na pozicích zástupce generálního ředitele a šéfa prodeje předního polského prodejce těchto produktů. V ABC Data bude odpovídat za zvyšování tržních podílů v Polsku a zemích CEE. Plánuje také vytvořit síť partnerských obchodů a rozšířit portfolio výrobků i seznam dodavatelů a odběratelů.

Další nový manažer Wojciech Mayer (druhý zprava), který přichází ze společnosti Komputronik, odpovídá v ABC Data za vybudování, implementaci a realizaci strategie projektového prodeje zaměřeného na největší partnery. Jím řízená sekce si klade za cíl zajistit nejvyšší kvalitu obsluhy integrátorů a resellerů v každé fázi realizovaného projektu.

Posílena byla také oblast prodeje v sektoru mobile. Řídí ji Maciej Jarmiński (první zprava), který přešel do ABC Data z firmy Action. Ze své pozice bude odpovídat za konsolidaci distribuce značek GSM a zahájení spolupráce s výrobci v celé střední a východní Evropě. Zároveň se bude starat o klienty z telekomunikačního sektoru a rozvíjet aktivity distributora v širokém segmentu produktů pro internet věcí.

Naši noví ředitelé představují doplnění současného týmu složeného ze specialistů prověřených trhem,“ uvedla předsedkyně ABC Data Ilona Weiss. „Jsem přesvědčena, že s takovým týmem dosáhneme svého strategického cíle, jakým je získání pozice č. 1 v distribuci IT ve středovýchodní Evropě."

Zdroj: ABC Data
Úvodní foto: ABC Data

Komentáře