Lidé: Petr Ryska je generálním ředitelem DNS

Nový šéf přichází do DNS ze společnosti Vodafone, kde působil jako viceprezident pro segment B2B.

Lidé: Petr Ryska je generálním ředitelem DNSSpolečnost DNS má od ledna 2016 nového generálního ředitele. Stal se jím Petr Ryska, dosavadní viceprezident společnosti Vodafone Czech Republic pro segment B2B. Jeho hlavním úkolem v DNS bude zajištění růstu klíčového byznysu společnosti, tedy distribuce s přidanou hodnotou, ale také rozvoj nových obchodních příležitostí v oblasti ICT.

Před svým působením ve Vodafonu Ryska pracoval sedm let jako generální ředitel společnosti Obchodní tiskárny Kolín. Svou kariéru započal jako konzultant a projektový manažer v mezinárodní organizaci Roland Berger Strategy Consultants, kde podporoval firmy v oblastech strategie a rozvoje či úspor a restrukturalizace.

Petr Ryska je držitelem doktorátu v oblasti mezinárodních vztahů na pražské VŠE a absolventem programu MBA na City University of Seattle. Je ženatý, má 3 děti a volný čas tráví nejraději v sedle horského kola, na kterém příležitostně i amatérsky závodí.

Řízením společnosti DNS byli po tragickém úmrtí Petra Poláčka v únoru 2015 dočasně pověřeni Petr Kuliš, dosavadní ředitel obchodu a marketingu a člen představenstva, a Martin Skalík, který působí na pozici finančního a administrativního ředitele.

Zdroj: DNS, ChannelWOrld

Úvodní foto: DNS

Komentáře