Lidé: Pavel Kos je technickým ředitelem Českých Radiokomunikací

Novým technickým ředitelem (CTO) Českých Radiokomunikací se od poloviny května stává Pavel Kos, který přichází z Vodafonu.

Lidé: Pavel Kos je technickým ředitelem Českých RadiokomunikacíPavel Kos (*1972) bude mít v nové pozici v Českých Radiokomunikacích za úkol zejména přípravu síťové infrastruktury a technologií k přechodu na nový vysílací formát DVB-T2, rozvoj digitálního rozhlasu a podporu technologií pro nová LTE zařízení mobilních operátorů.

„Bude se podílet i na technickém rozvoji OTT a HbbTV aplikací a také řídit provoz datových center a cloudových služeb,“ dodal v oznámení Martin Gebauer, generální ředitel Českých Radiokomunikací.

Pavel Kos působil v letech 2000-2014 na manažerských pozicích v rámci společnosti Vodafone (dříve Oskar, resp. Český mobil), z toho pět let právě jako CTO. Naposledy pracoval pro Vodafone na pozici director customer operations.

Během studií nastoupil v roce 1995 do společnosti APP Systems jako analytik. V roce 1999 využil pracovní příležitosti v Irsku ve společnosti ADC – Saville Systems. Je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, oboru informatika-softwarové inženýrství. Je ženatý a má tři děti. Mezi jeho zájmy patří běh na dlouhé tratě, horské kolo či lyžování.

Dosavadní ředitel provozu Libor Kubišta po sedmi letech ve funkci na vlastní žádost přechází na pozici manažera business developmentu.

Zdroj: České Radiokomunikace  

Úvodní foto: České Radiokomunikace

Komentáře