Lidé: Martin Žampach je novým art directorem be3D.cz

Společnosti má pomoci s expanzí do oblasti průmyslového tisku i na americký trh.

Lidé: Martin Žampach je novým art directorem be3D.czČeský výrobce 3D tiskáren be3D.cz oznámil, že se více zaměří na praktické využití 3D tisku v běžném životě, a na průmyslový design. Toto směřování společnosti, která chce zároveň expandovat na americký trh, povede nově jmenovaný art director a designér Martin Žampach. Ten s be3D již dříve spolupracoval, když se stal autorem designu všech tiskáren společnosti, modelů DeeOrange, DeeGreen (na fotografii) a DeeRed.

3D tisk bývá často označován jako nová průmyslová revoluce. V současné době ovšem ještě společnost ani průmyslové firmy neumí naplno využít potenciál této technologie. To je důvod, proč jsme se rozhodli tomuto segmentu více věnovat,“ zdůvodnil kroky be3D.cz David Miklas, zakladatel a ředitel společnosti.

3D tisk je úchvatnou technologií pro designéra. S be3D jsem dříve spolupracoval externě. Věřím, že možnost pracovat interně pro lídra 3D tisku na českém trhu mi pomůže rychleji prosadit 3D tisk v praktickém využití pro běžné lidi, nikoliv pouze v průmyslovém designu jako nástroj pro rychlejší vývoj produktů,“ dodal Martin Žampach.

Martin Žampach je absolventem průmyslového designu na zlínské Univerzitě Tomáše Bati a absolvoval také stáž v oboru produktový design na Akademii umění v Krakowě. Jako designér pracoval například pro studia CuldeSac ve španělské Valencii, Flex/cocoon v ČR a Art Lebedev Studio v Moskvě.

Za svoje designerské práce získal za rok 2013 americké ocenění Good Design.

Zdroj: be3D.cz
Úvodní foto: be3D.cz

Komentáře