Lidé: Engelbert Hetzmannseder se stal ředitelem evropského inovačního centra společnosti Eaton

Engelbert Hetzmannseder byl jmenován ředitelem Evropského inovačního centra Eaton (EEIC), které se nachází v Roztokách u Prahy.

Lidé: Engelbert Hetzmannseder se stal ředitelem evropského inovačního centra společnosti EatonEngelbert Hetzmannseder nahrazuje na této pozici Jana Vondraše, jenž nedávno společnost Eaton opustil.

Engelbert Hetzmannseder bude spolupracovat s regionálními podniky Eaton, výrobou, univerzitami a institucemi státní správy.

Přímým nadřízeným Hetzmannsedera je výkonný viceprezident a technologický ředitel společnosti Eaton, Ram Ramakrishnan.

„Engelbert je kreativní lídr orientovaný na výsledek. Ve společnosti Eaton působí již 19 let. Jeho znalosti technologií, produktů a procesů Eatonu budou klíčovým zdrojem pro růst a rozvoj našeho týmu,“ uvedl Ramakrishnan.

Hetzmannseder odstartoval svou kariéru v Eatonu v roce 1995. Před jmenováním do pozice ředitele Evropského inovačního centra Eaton působil jako ředitel techniky v týmu Corporate Research and Technology.

Před touto funkcí zastával různé technologické a strojírenské vedoucí pozice v organizaci Electrical Components, inovačním centru Eaton a divizích Aerospace Controls, Industrial Controls, Residential Products v Americe a Power Distribution Components v regionu EMEA. Působil také jako vedoucí integrace výzkumu a vývoje v německém Bonnu v týmu podílejícím se na akvizici společnosti Moeller.

Před příchodem do společnosti Eaton byl Hetzmannseder asistující profesor na Technické univerzitě ve Vídni. Je držitelem doktorátu v oboru elektrotechnika/spínací technologie z Technické univerzity ve Vídni.

Zdroj: Eaton

Úvodní foto: Eaton

Komentáře