Lidé: David Tang je oblastním ředitelem Huawei pro země střední a východní Evropy a Skandinávie

Společnost Huawei představila nového prezidenta pro země střední a východní Evropy a Skandinávie. Region, do něhož patří i Česká republika, povede David Tang.

Lidé: David Tang je oblastním ředitelem Huawei pro země střední a východní Evropy a SkandinávieDavid Tang, který se nové funkce ujal na sklonku července 2016, bude zodpovídat za strategii a směr dalšího rozvoje společnosti Huawei v tomto regionu. Úkolem nového oblastního prezidenta bude také rozvoj nových obchodních příležitostí.

David Tang bude mít v našem regionu na starost všechny tři klíčové divize Huawei, tedy Enterprise (síťová infrastruktura), Consumer (mobilní telefony a doplňky) a Carrier (operátorský business).

Do svého nového působiště přichází z pozice prezidenta pro globální prodeje a klíčové operátorské zakázky.

Tang působí ve společnosti Huawei již od roku 1995. Za tu dobu prošel mnoha významnými pozicemi. Mimo jiné zastával funkci ředitele divize výroby síťových prvků, ředitele technologické prodejní sekce pro region latinské Ameriky, vice prezidenta Huawei pro Evropu a prezidenta pro spolupráci se společnosti Telefónica na globální úrovni, vice prezidenta pro Čínu a prezidenta divize pro operátorský trh v Číně.

David patřil mezi první průkopníky, kteří v brzkých dobách rozvoje společnosti pomáhali s pronikáním Huawei na zahraniční trhy.

Zdroj: Huawei

Úvodní foto: Huawei

Komentáře