Lidé: David Halbrštát šéfem vývoje Helios Fenix

Systém pro veřejnou správu Helios Fenix z produkce Asseco Solutions má od února 2014 nového šéfa svého vývojového týmu. Stal se jím David Halbrštát.

Lidé: David Halbrštát šéfem vývoje Helios FenixDavid Halbrštát (*1973) nastoupil jako nový vedoucí vývoje pro Helios Fenix ve společnosti Asseco Solutions.

Dříve pracoval například jako vedoucí analytik ve společnosti Datart International v oboru retailu či na stejné pozici v O2 Business Solutions, respektive Deltax systems, kde se většina projektů týkala státní správy. Zkušenosti z pozic programátor a databázový designer získal například u ČSOB pojišťovny nebo u společnosti Infinity.

Po té co jsem s Fenixem seznámil, musím říci, že mi připadá až neuvěřitelné, jak dlouho ten systém funguje,“ uvedl v oznámení Halbrštát.

Za svoji praxi jsem zažil velké množství různých projektů a vždy se předpokládalo, že životnost systému bez výraznějšího upgradu nebo nového nástupce je tak šest až osm let. Jen jedno řešení, které jsem viděl, má životnost v řádu desítek let,“ dodal Halbrštát.

 David Halbrštát jue absolventem oboru programování na gymnáziu v Pardubicích s následným praktickým vzděláváním v oblasti SQL řešení, analytických metod (UML, procesní analýzy) nebo projektového řízení.

Je ženatý a má tři děti. Velmi rád hraje rekreačně fotbal a podniká s rodinou výlety po Česku. Je také domácím kutilem - vyrobil nejen různé kusy nábytku, ale i např. zahradní domek.

Zdroj: Asseco Solutions

Úvodní foto: Asseco Solutions

Komentáře